Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zapraszam mieszkańców Bydgoszczy oraz innych miejscowości naszej diecezji do udziału w IV Bydgoskim Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie to przywraca polskie tradycje jasełkowe i pozwala rodzinnie przeżyć Święto Objawienia Pańskiego.

W tym roku orszaki przejdą ulicami ponad 500 miejscowości w Polsce i kilkunastu na świecie. Także w Bydgoszczy 6 stycznia Trzej Królowie podążą za gwiazdą na spotkanie Świętej Rodziny. Asystować im będą kolorowe orszaki: zielony, niebieski i czerwony, które symbolizują wiarę nadzieję i miłość. Przejściu Orszaku towarzyszyć będą scenki biblijne i wspólne śpiewanie kolęd. Przemarsz zakończy się przy stajence na Starym Rynku, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. W stajence dzieci będą mogły złożyć rysunki z darami, które chciałyby ofiarować Dzieciątku oraz słodycze, które zostaną przekazane ubogim rodzinom.

Orszaki w ciągu ostatnich kilku lat stały się ogólnopolskim fenomenem. Niech wielopokoleniowe uczestnictwo w tym wydarzeniu będzie okazją do wspólnego kolędowania i radosnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego.

IV Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się 6 stycznia o godz. 10.30 Mszą Świętą w kościele Świętej Trójcy. Orszak wyruszy o godz. 12 spod kościoła i przejdzie ulicami: ks. Kordeckiego, Focha, Mostową do Starego Rynku.

Zachęcam Diecezjan do wzięcia udziału w tym wyjątkowym świętowaniu i już teraz dziękuję Wszystkim, którzy z takim zapałem i zaangażowaniem przygotowują nasz bydgoski orszak.

Z serca błogosławię

+ Jan Tyrawa