„Święto Objawienia Pańskiego mówi o pewnej uniwersalności chrześcijaństwa” – powiedział w rozmowie biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

Według pasterza diecezji uroczystość ta pokazuje, że chrześcijaństwo wykracza poza naród izraelski, poza naród wybrany. – Przychodzi Mesjasz i to, co się zaczęło w Izraelu, nabiera uniwersalnego wymiaru – odnosi się do wszystkich narodów, które są zaproszone do tego, by uczestniczyć w jednym Synostwie Bożym, jako dzieci jednego Ojca – zauważył.

Biskup ordynariusz Jan Tyrawa odniósł się również do IV Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami grodu nad Brdą. – Uroczyste orszaki, organizowane w całej Polsce, których liczba wciąż rośnie, to nowy znak rodzący się na naszych oczach. Należy go dostrzec, właściwie odczytać i wyciągnąć duszpasterskie wnioski. Dla mnie jest to potwierdzenie pewnej prawdy – że ludzie, jako wspólnota, pragną razem przeżywać ważne dla siebie momenty, które przypominają im o istotnych wartościach i niosą jakieś istotne przesłanie – dodał.

IV Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. 6 stycznia o godz. 10.30 w kościele Świętej Trójcy. Następnie wyruszy sprzed kościoła o godz. 12 i przejdzie ulicami: ks. A. Kordeckiego, Focha, Mostową do Starego Rynku.

print