Gminne Centrum Kultury, Gmina Łobżenica przy współpracy z parafią Świętej Trójcy byli organizatorami szóstego Orszaku Trzech Króli w Łobżenicy.

Formuła wydarzenia była podobna do poprzednich. Z trzech różnych miejsc wyruszyły orszaki: biało-czerwony, żółty oraz niebieski. Uczestnicy i mieszkańcy spotkali się w parku miejskim. Na specjalnej scenie przy wspólnym śpiewie kolęd oczekiwała na wszystkich Święta Rodzina, która przyjęła symboliczne dary od królów oraz dzieci.

W tym roku w postaci mędrców wcielili się: ks. Krzysztof Buda, Hubert Zdręka oraz Piotr Grochowski. – Chodzi o to, byśmy mogli poczuć, że jesteśmy razem a łączy nas Jezus Chrystus, wokół którego się gromadzimy. Uważam, że świętowanie Objawienia Pańskiego, czyli udział we Mszy św. przed południem oraz bycie razem i wspólne śpiewanie kolęd – pomimo mrozu, jest świadectwem, z którego oby płynęło przesłanie pokoju do naszych serc – podkreślił proboszcz i dziekan łobżenicki ks. kanonik Karol Glesmer.

Uczestnicy orszaku mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej.

Fot. Grzegorz Zięba