IV Orszak Trzech Króli połączony z V Naszym Przyłęckim Kolędowaniem przy żłóbku został zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk oraz parafię Wniebowzięcia NMP.

Uczestnicy zgromadzili się w centrum miejscowości, gdzie spotkali zmierzających w poszukiwaniu narodzonego Jezusa: Kacpra, Melchiora i Baltazara. W pochodzie za królami wszyscy doszli do nowo wybudowanego kościoła w Przyłękach, gdzie proboszczem jest ks. Zdzisław Lahutta. – Nowa świątynia gromadzi wszystkich chętnych, którzy wspólnie z Trzema Królami oddają hołd Najwyższemu. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich mieszkańców i zaprosić ich do otwierania swoich serc na Jezusa – powiedziała prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk Magdalena Zuehlke.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz. Podsumowaniem było odśpiewanie przez wszystkie zespoły kolędy „Mędrcy świata”, zaś całość zakończyła się wspólnym ogniskiem z poczęstunkiem.

Fot. Leszek Kuziak i Marcin Kędzia