Drodzy Diecezjanie!

Czas Wielkiego Postu, poprzez odprawiane rekolekcje i nabożeństwa wielkopostne, jest doskonałą okazją do głębszego wniknięcia w Tajemnicę miłości Boga do każdego człowieka. Tej Tajemnicy – szczególnie podczas każdej Eucharystii, w Sakramencie pokuty i pojednania – wciąż się uczymy i wciąż jej doświadczamy. Tę Tajemnicę – posłuszni nakazowi Chrystusa „Idźcie i głoście” – głosimy.

W tym właśnie duchu zapraszam do wspólnego przeżycia naszej BYDGOSKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie rocznicę ustanowienia naszej diecezji. Tego dnia o godz. 19.30 przed katedrą bydgoską rozpoczniemy wyjątkowe w swojej formie nabożeństwo Drogi krzyżowej, przygotowane przez młodzież zainspirowaną przeżyciami na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Zapraszam także na organizowane od wielu lat Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci, które odbędzie się 9 kwietnia o godz. 16 i 20.

Drodzy Siostry i Bracia!

Na ten czas wielkopostnego wnikania w Tajemnicę miłości Boga z serca wszystkim błogosławię, życząc jednocześnie Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania.

 

Biskup Ordynariusz
Diecezji Bydgoskiej

print