„Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata…” – słychać było fragmenty tekstów z objawień fatimskich na ulicach Bydgoszczy. W ich setną rocznicę – 13 maja – Akcja Katolicka zorganizowała jubileuszową modlitwę różańcową dla miasta.

Uczestnikom, którzy zgromadzili się na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Mostowej, towarzyszyło hasło „Odmawiajcie różaniec”. Z ich ust wybrzmiały słowa modlitwy, tekstów objawień oraz pieśni religijne. – To już kolejne spotkanie w jubileuszowym czasie rocznicy objawień fatimskich. Pierwsze miało inny charakter, we wrześniu ubiegłego roku odbyła się konferencja „Fatima. Tajemnica i obietnica. 1917-2017” – powiedziała prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Hanna Marchlik.

W odmawianie modlitwy zaangażowali się społecznicy, przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń i członkowie wspólnot parafialnych. – Naszym celem było dotarcie do jak najszerszego grona osób w orędziem z Fatimy oraz zachęta do codziennej modlitwy różańcowej – dodała Teresa Misiewicz z Akcji Katolickiej, zaangażowana w organizację wydarzenia.

Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny” – słychać było fragmenty tekstów z objawień. – Dobrze, że w ten rocznicowy dzień stajemy razem na bydgoskich ulicach, zapraszając każdego do wspólnego różańca, bowiem nie wszyscy odwiedzają mury kościołów. Zapewne ta modlitwa u wielu wzbudza zdziwienie, ale może stanie się też okazją do przebudzenia serc – podkreślił moderator diecezjalny Żywego Różańca ks. Andrzej Marmurowicz.

Organizatorzy otrzymali wsparcie od Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy, różnych podmiotów i osób indywidualnych, m.in. na zakup pół tysiąca różańców. Trafiły one do wiernych jako pamiątkowy „pakiet jubileuszowy”.

Fot. Marcin Jarzembowski/Mieczysław Kruszczyński

print