„Prawdę wyczytywaną z Ewangelii macie wnosić w świat małżeństwa, rodziny, polityki, ekonomii, wychowania, środków społecznego przekazu. W świat, od którego jesteście specjalistami” – mówił 20 maja podczas Diecezjalnego Zjazdu Młodzieży w Łobżenicy biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

Wszystkich zgromadziło hasło „Idźcie i głoście”. Było to zarazem przedwakacyjne podsumowanie roku formacji i ewangelicznego zaangażowania w lokalnych wspólnotach. – Mija niespełna rok po przeżytych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, podczas których otrzymaliśmy od Ojca Świętego konkretne zadanie, aby schodzić z kanapy, zakładać wyczynowe buty i zostawiać wyraźne ślady w naszym młodym życiu – powiedział ks. Piotr Wachowski.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży dodał, że zjazd w Łobżenicy jest dobrą okazją, by w duchu chrześcijańskiej radości podzielić się przede wszystkim owocami, które zrodziły się dzięki spotkaniu w Krakowie. – Chodzi o świadectwo, że jeśli nam się udało, to i wielu innym może się udać, trzeba tylko chcieć! Z kolei to, co udało się zdziałać wspólnymi siłami, rozbudza pragnienie „więcej” – dodał ks. Piotr Wachowski. – To spotkanie jest pewnym wołaniem, by młodzi właśnie wstawali z kanapy. Po to, by być i działać razem oraz przynosić dobre owoce. By wiedzieć, dokąd iść i co głosić – powiedział proboszcz i dziekan łobżenicki ks. kanonik Karol Glesmer.

Członkowie młodzieżowego wolontariatu „4don4Lord” z Bydgoszczy zrobili „raban” na ulicach miasta, zapraszając mieszkańców do przybycia na Mszę Świętą i popołudniowy koncert w Parku Miejskim, podczas którego wystąpił zespół „4LORD” i  „Tau” – chrześcijański raper i Ambasador ŚDM w Krakowie. – Jadąc tu, zastanawiałem się, co mi da to spotkanie pod kątem duchowym, czy nie będzie to po prostu piknik rodzinny z kiełbaskami w tle. Jednak zjazd był przede wszystkim doświadczeniem Chrystusa we wspólnocie – powiedział Eryk Budka.

Przedstawiciele młodzieży otrzymali od burmistrza oraz przewodniczącego rady symboliczne klucze do miasta. Na zakończenie uczestnicy oddali się w opiekę Matki Bożej Fatimskiej, odczytując specjalnie przygotowane zawierzenie.

Fot. Marcin  Jarzembowski/Agata Raniszewska

 

print