Drodzy Diecezjanie!

W czasie Wielkiego Postu przeprowadziliśmy w naszej diecezji akcję „BUDUJEMY SZKOŁĘ W CZADZIE”. W każdej parafii zbieraliśmy fundusze na budowę szkoły w Doumougou, w nowej misji ks. Jakuba Szałka, kapłana pochodzącego z naszej diecezji.

Z wielką radością informuję, że udało się zebrać 170.290,55 zł, co jest wystarczającą sumą potrzebną do realizacji tego przedsięwzięcia. Ks. Jakub poinformował nas, że potrzebuje około 30 tys. euro. Szkoła w Jego misji zostanie zatem wybudowana.

Dziękuję Wszystkim, którzy nawet najmniejszym datkiem wsparli to wielkie dzieło. Dziękuję indywidualnym ofiarodawcom, którzy wpłacili w sumie 21.900 zł. Dziękuję Wspólnotom parafialnym i Kapłanom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej zbiórki i przez cały Wielki Post przypominali o tej inicjatywie. Księżom Dziekanom dostarczone zostanie zestawienie z wpłatami z poszczególnych parafii.

Wdzięczny za okazaną hojność z serca Wszystkim błogosławię

Bp Jan Tyrawa
Biskup Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej