Maleo Reggae Rockers, Panny Wyklęte, Cuba de Zoo, Tau, 12 Kamieni – to gwiazdy Festiwalu Nowe Spojrzenie, który po raz szósty odbywał się w Bydgoszczy.

Wydarzenie, które 11 czerwca zgromadziło tysiące uczestników, jest – jak podkreślają jego twórcy – nowym spojrzeniem na Kościół, młodość oraz Bydgoszcz. – Młodzież, pełna pasji i Ducha Bożego, chce pokazać całemu światu, jak wspaniale jest wierzyć, kochać i żyć miłością Chrystusową. Festiwal od początku do końca organizują młodzi ludzie na  co dzień związani z Bazyliką św. Wincentego á Paulo, działając we wspólnocie Młodzieży Misjonarskiej lub w impresariacie Bazyliszek – powiedział ks. Sławomir Bar CM.

Przed sceną z godziny na godziną przybywało fanów takich zespołów i wykonawców, jak: Maleo Reggae Rockers, Panny Wyklęte, Cuba de Zoo, Tau, 12 Kamieni. – Jestem przekonany, że muzyka, która niesie w sobie konkretną treść, prawdę, wartości oraz Ewangelię, ma wielką moc oddziaływania. Słowo otoczone muzyką jest takim akceleratorem, który trafia prosto do serca, pokonując wszelkie bariery – powiedział lider zespołu Maleo Reggae Rockers Dariusz Malejonek. – Na moje koncerty przychodzi dużo młodych ludzi. Mogą oni doświadczyć niezwykłego działania Ducha Świętego. Tego, że można być – tak jak w moim przypadku – osobą rozpoznawalną, a jednocześnie otwarcie mówiącą o Panu Bogu, rozmodloną, pobożną i na co dzień żyjącą Ewangelią – powiedział Piotr Kowalczyk – raper Tau.

Dzięki możliwości wejścia na taras widokowy na kopule Bazyliki Mniejszej św. Wincentego á Paulo, uczestnicy festiwalu mogli podziwiać Bydgoszcz z lotu ptaka. Festiwal, oprócz muzycznej uczty, oferował również atrakcje dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. – Jest to świadectwo, że życie młodych we współczesnym świecie może być napełnione żywą i gorącą wiarą – podkreślił Tomasz Gawroński.

Fot. Marcin Jarzembowski/Wiesław Kajdasz