Modlitwa, panele dyskusyjne oraz wspólna integracja wypełniły program dni skupienia dla animatorów Ruchu Światło-Życie, które odbywały się w Ostrowąsie. Były one przygotowaniem do rekolekcji zaplanowanych w czasie wakacji.

Uczestnicy m.in. poznali siebie nawzajem, a także uzyskali informacje na temat ośrodków rekolekcyjnych. – Rozmawialiśmy o komunikacji, roli animatora, najczęściej popełnianych błędach. Tworzyliśmy i analizowaliśmy regulaminy dla poszczególnych stopni. Nie zabrakło także Namiotu Spotkania – szczególnie umiłowanej przez Ruch Światło-Życie modlitwy. Podczas Mszy Świętej sprawowanej przez moderatora diecezjalnego była m.in. mowa o pokorze i służbie drugiemu człowiekowi – podkreśliła Małgorzata Kłodzińska.

Ostatniego dnia animatorzy skupili swoją uwagę na osobie sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego oraz na historii i strukturze Ruchu Światło-Życie. – Wróciliśmy do swoich domów umocnieni i wzbogaceni. Był to owocny czas dyskusji, zdobywania wiedzy i dzielenia się doświadczeniem. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do posługi na rekolekcjach – dodała Małgorzata Kłodzińska.   

Opiekę duszpasterską nad dniami skupienia sprawowali ks. Maciej Tyckun – moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie oraz ks. Krzysztof Kwaśniewicz z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy.

print