Konferencje, świadectwa oraz adoracje poświęcone katolickiej rodzinie towarzyszyły uczestnikom tegorocznych Góreckich Dni Młodości, które odbywały się w Górce Klasztornej. Wszyscy, którzy przybyli do najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce, rozważali myśl „Ja jestem Pan, który was uświęca – ochrona rodziny i małżeństwa”.

Uczestnicy rekolekcji ewangelizacyjnych dla uczniów i studentów spotykają się w Górce Klasztornej co roku w lipcu, by pogłębić swoją wiarę. Wszystko dzięki Misjonarzom Świętej Rodziny. – Góreckie Dni Młodości są zawsze wyzwaniem – logistycznym, społecznym, a nade wszystko duchowym. Najważniejsze, żeby młodzi wyjeżdżali z Górki Klasztornej lepsi, mocniejsi, zdeterminowani do czynienia dobra – powiedział organizator i prowadzący rekolekcje ks. Rafał Ochojski MSF.

Z uczestnikami spotkał się ks. Robert Ablewicz MSF, posługujący jako misjonarz w Papui Nowej Gwinei, który opowiedział m.in. o wierze Papuasów, ich doświadczeniu miłości Boga. W kolejnych dniach młodzi wysłuchali m.in. świadectw małżeństw Urszuli i Jacka o czystości przedmałżeńskiej i sile wspólnej modlitwy oraz Jolanty i Adriana, którzy znają się od 28 lat i wspólnie opierają swoje życie na fundamencie wiary.

Góreckie Dni Młodości to jednak nie tylko konferencje i spotkania w grupach. Najważniejszym punktem była Eucharystia, zaś wieczory upłynęły pod znakiem adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nie zabrakło także czasu na rozwijanie pasji – można było wybrać się na warsztaty muzyczne, teatralne, sportowe, tańca uwielbienia czy fotograficzne. – Cały rok był dla mnie czasem poszukiwania swojego miejsca na świecie, walki z Bogiem i pytaniem: co dalej? Pomimo pełnienia funkcji animatora i wielu zajęć znalazłam czas na spowiedź, do której bardzo długo się zabierałam. Dzięki temu widzę pewne sytuacje w innym świetle i wiem, że mam nad czym pracować. Pan Bóg dał mi pokój serca i poczucie, że się o mnie nieustannie troszczy – powiedziała jedna z uczestniczek, Kasia.

Wyjątkowym momentem było nabożeństwo z modlitwą o pokój. Wszyscy zgromadzeni wokół Chrystusa prosili o ustanie wojen i prześladowań chrześcijan. Góreckie Dni Młodości zakończyły się koncertem zespołu „Porozumienie”, sztuką przygotowaną przez grupę teatralną i wspólnym uwielbieniem Boga.

Katarzyna Kaczmarek, diakon Sebastian Sobkowiak MSF

Opracował Marcin Jarzembowski

Fot. Ida Balicka

print