21 lipca z bydgoskiej katedry po raz kolejny wyruszy Diecezjalna Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi wraz kapłanami – przewodnikami, rozpoczną wspólną wędrówkę od Eucharystii, którą zaplanowano o 6 rano.

Bydgoską pielgrzymkę tworzy osiem grup. W 2016 roku najliczniejszą była srebrna z Nakła nad Notecią (120 osób), zaś najmniejszą zielono-żółta z bydgoskiej parafii bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika (47 osób). – Tym razem pójdziemy z hasłem roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Z napotkanymi na szlaku bliźnimi pragniemy dzielić się entuzjazmem wiary, a jednocześnie przeżyć głęboko doroczne rekolekcje w drodze – powiedział kierownik pielgrzymki ks. Jacek Salwa.

Dzień na pielgrzymce rozpoczyna się o godz. 5 rano, a grupy wyruszają zwykle około godz. 6. Na szlaku nie może zabraknąć Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, różańca, konferencji, a centrum stanowi zawsze Eucharystia. Nie byłoby pielgrzymki bez osobistych rozmów z kapłanem, sakramentu pojednania, czasu dla bliźniego i Apelu Jasnogórskiego, który stanowi zwieńczenie dnia.

Pątnicy wyruszą w kierunku Inowrocławia, Kruszwicy. Odwiedzą również m.in. Licheń, Kramsk, Brudzew Kolski, Uniejów, Zduńską Wolę, Widawę, Siemkowice i Kamyk.

Pielgrzymka rozpocznie się 21 lipca, a zakończy 31 lipca. Grupa srebrna z Nakła nad Notecią wyruszy w kierunku Bydgoszczy 20 lipca, a złota z Górki Klasztornej 19 lipca. Ta ostatnia połączy się 24 lipca w Licheniu.

PLAKAT

Fot. Krzysztof Świertok

print