Kilkuset pątników wyruszyło 21 lipca rano z bydgoskiej katedry w XIII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Dotrą oni do Częstochowy 31 lipca, pokonując ponad trzysta kilometrów.

W tym roku hasłem przewodnim stały się słowa „Idźcie i głoście”. – Ta prawda gromadzi nas przed obliczem bydgoskiej Matki Bożej Pięknej Miłości. Ta prawda przynagla nas do tego, byśmy na pielgrzymich drogach stali się apostołami prawdy o Chrystusie. Prawdy o pięknie chrześcijańskiego życia, o wymaganiach, które niesie Ewangelia – powiedział ks. Jacek Salwa.

Kierownik pielgrzymki zwrócił uwagę na trzy tematy, które będą rozważane przez pątników: 300-lecie koronacji jasnogórskiego obrazu, 100-lecie objawień maryjnych w Fatimie oraz rok poświęcony św. Bratu Albertowi Chmielowskiemu.

HOMILIA – KS. JACEK SALWA

Pątnicy dotrą do Częstochowy po jedenastu dniach wędrowania. – Pielgrzymka to przede wszystkim czas podziękowania Panu Bogu za to, co działo się przez ostatni rok. To również prośba o Boże błogosławieństwo, wsparcie i umocnienie. To dawanie świadectwa o swojej wierze. Poza tym modlę się o zdrowie dla rodziny oraz za Polskę, aby nasza ojczyzna była wierna Panu Bogu – powiedział Dariusz Sosnowski z grupy biało-żółtej. – Wychodzimy w mocy Bożego błogosławieństwa, aby stawać się jedną pielgrzymią rodziną, która trwa, ciągle się umacnia, uświęca. Rodziną, która ma swój konkretny cel na Jasnej Górze zwycięstwa – zakończył ks. Jacek Salwa.

Do pielgrzymów wędrujących z Bydgoszczy dołączy grupa z Górki Klasztornej, a następnie kolejne grupy promieniste, które idą samodzielnie. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 31 lipca, pokonując ponad trzysta kilometrów.

Tekst: Marcin Jarzembowski

Zdjęcia: Wiesław Kajdasz, Marcin Jarzembowski

print