Działające od 2016 roku przy parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Brzozie Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjno – Sportowe podjęło trud budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego. W celu pozyskania środków na ten cel stowarzyszenie zgłosiło projekt  budowy w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Lotto pn. „odLOTTOwajazda  z OSHEE”. Główną nagrodą w konkursie jest dofinansowanie zwycięskiego projektu przez fundację w wysokości 150.000 zł.

Stowarzyszenie jest jedyną organizacją pozarządową działającą na terenie diecezji bydgoskiej, a jednocześnie w powiecie bydgoskim, które zakwalifikowało się do II etapu konkursu, wśród 50 organizacji z całej  Polski, które będą rywalizowały o dofinansowanie swoich projektów.

Rywalizacja w II etapie będzie polegała na przejechaniu na rowerach jak największej liczby kilometrów, przez każdego kto przyłączy się do akcji i będzie wyjeżdżał kilometry na rowerze na rzecz wybranego projektu i organizacji. Cztery pierwsze organizacje, które uzyskają najlepsze wyniki (decyduje liczba przejechanych kilometrów na rowerze), otrzymają dofinansowanie zgłoszonych projektów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/kses.kozak/.

Jak przyłączyć się do akcji?

 

  1. Uczestnikiem może zostać każdy. Łączny limit uczestników to 10.000 osób. Wystarczy posiadanie odpowiedniego smartfona z systemem iOS lub Android z dostępem do internetu i GPS.
  2. Każdy z Uczestników Akcji powinien zarejestrować się na stronie www.endomondo.com lub przez aplikację „Endomondo Sports Tracker” (pobraną ze strony internetowej: http://www.endomondo.com/download/.
  3. Rejestracja Uczestników odbywa się poprzez założenie profilu na stronie internetowej aplikacji Endomondo, wybór Nicka oraz hasła lub za pomocą swojego konta na Facebook’u lub w Google. Uczestnictwo w Akcji jest dobrowolne i bezpłatne.
  4. Rejestrując się na stronie Endomondo, Uczestnik wybiera z listy pięćdziesięciu organizacji jedną z nich, czyli Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjno Sportowe www.endomondo.com/teams/33637098, i na jego rzecz pokonuje kilometry na rowerze.
  5. Do prawidłowego ukończenia etapu drugiego, pod uwagę będzie brana tylko i wyłącznie jazda na rowerze na terytorium Polska, zarejestrowana prawidłowo za pośrednictwem aplikacji Endomondo. Uwzględnione zostaną wszystkie opcje rowerowe, dostępne w aplikacji Endomondo. Na tym etapie konkursu liczą się więc wyłącznie kilometry odnotowane za pomocą aplikacji poprzez wykorzystanie systemu GPS w smartfonie.

Instrukcja działania aplikacji znajduje się na stronie internetowej: www.endomondo.com/help

Drugi etap rozpoczął się 3 lipca i potrwa do 15 września do godziny 23:59:59. Liczy się każdy „wkręcony” i zarejestrowany kilometr z dokładnością do jednej setnej km – 0,01 km.

Gorąco zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji  wsparcia Katolickiego Stowarzyszenia Edukacyjno – Sportowego z naszej diecezji.

PLAKAT

print