Pierogarnia pod Aniołami prowadzona przez Caritas Diecezji Bydgoskiej ma już dziesięć lat. Hasłem przewodnim restauracji mieszczącej się na secesyjnej ulicy Augusta Cieszkowskiego w Bydgoszczy są słowa „Kupując-pomagasz”.

Wnętrze, nawiązujące do XIX-wiecznych tradycji restauratorskich, już od dziesięciu lat tworzy ciekawą oprawę dla tego, co najważniejsze i serwowane na talerzach. – Na gości czekają m.in. pierogi gotowane mięsne, jarskie, na słodko i także te z gorącej patelni – wylicza odpowiedzialny za restaurację Maciej Stefaniak.

Pierogarnia to również zgrany zespół ludzi. Jak podkreśla Adam Kowalewski, który zajął trzecie miejsce w drugiej edycji programu telewizyjnego „Top Chef”, kucharze i cały personel kuchni wypowiadają się, serwując wspaniałe dania. – Przez lata doświadczeń nasza restauracja otworzyła się na wszystkie grupy społeczne. Organizowane są spotkania rodzinne i biznesowe – dodaje Maciej Stefaniak.

Pierogarnia pod Aniołami uznaje i honoruje „Kartę Dużej Rodziny”. – Pragniemy, aby nasza restauracja była również przyjazna emerytom i rencistom. Stąd od sierpnia ruszył program „Kawa czy herbata dla seniora”. Do zamówionych dań będziemy częstowali seniorów kawą lub herbatą, za którą nie będzie trzeba zapłacić – powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. prałat Wojciech Przybyła.

Pierogarnia pod Aniołami jako projekt mogła powstać dzięki ludziom o życzliwych sercach, dobroczyńcom i darczyńcom oraz przy wsparciu ówczesnych władz Bydgoszczy. Z perspektywy dziesięciu lat restauracja wpisała się w kulinarny krajobraz miasta i działań pomocowych Caritas Diecezji Bydgoskiej. – Kupując, pomagasz – tymi właśnie słowami zaczęliśmy działalność, chcąc stworzyć miejsca pracy, a zysk przeznaczyć na dzieła pomocowe, do których Caritas jest powołana – dodał ks. prałat Przybyła.

Każdy, kto odwiedzi restaurację od poniedziałku do piątku w godz. od 12 do 13, otrzyma piętnastoprocentowy rabat na wszystkie dania.

print