Mieszkańców diecezji bydgoskiej pragniemy zaprosić na doroczne uroczystości wielkiego odpustu sanktuaryjnego do Bazyliki Królowej Męczenników w Bydgoszczy – Fordonie.

Program odpustu poprzedzony uroczystymi modlitwami jest następujący:

Środa – 13 września – godz. 18.30 – Msza Święta z procesją fatimską wokół sanktuarium – celebruje ks. Dariusz Wesołek – proboszcz parafii Świętego Krzyża w Bydgoszczy

Czwartek – 14 września :

godz. 16.30 – siódma Bydgoska Droga  Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i  wspólnoty diecezji bydgoskiej (początek w bazylice)

godz. 18.30 – Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego –  celebruje ks. Krzysztof Kozłowski z powstającej parafii św. Faustyny w Bydgoszczy

Uroczystości wielkiego odpustu kalwaryjskiego w sanktuarium rozpoczną się w piątek, 15 września, o godz. 18.30. Uroczystą Mszę św. sprawował będzie ks. kanonik Karol Glesmer, proboszcz parafii św. Mikołaja w Bydgoszczy.

Zaprasza wspólnota parafii Matki Boskiej królowej Męczenników w Bydgoszczy z proboszczem ks. Janem Andrzejczakiem.

Fot. Wiesław Kajdasz