W tym roku, 8 października, już po raz siedemnasty będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy 3 października odbyła się konferencja prasowa, podczas której organizatorzy Dnia Papieskiego =zapraszają mieszkańców diecezji do udziału w wydarzeniach.

To czas i okazja do refleksji nad słowami św. Jana Pawła II oraz do zastanowienia się nad Jego obecnością w codziennym życiu.

Obchody w Bydgoszczy rozpoczną się Mszą św. o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej (ul. Wojska Polskiego 7) na Wzgórzu Wolności. Po Eucharystii wszyscy przejdą ulicami miasta do Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczkaˮ, gdzie o godz. 16 rozpocznie się VI „Bydgoska Karoliada”. To rozgrywki turniejowe z udziałem młodzieży z całej diecezji – a wszystko w nawiązaniu do życia i nauki św. Jana Pawła II.

Podczas spotkania na „Łuczniczce” odbędzie się również finał Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki z Janem Pawłem II organizowanego przez bydgoską Fundację „Wiatrak”, do udziału w którym zostały zaproszone dzieci i młodzież. Całość wydarzenia zwieńczy koncert „Siewców Lednicy”.

Uroczystości związane z Dniem Papieskim odbędą się w całej Polsce. Staną się one również okazją do wsparcia finansowego młodych ludzi, którzy rozwijają swoje talenty pod opieką Fundacji „Dzieło Nowego Tysiącleciaˮ, stanowiącej żywy pomnik św. Jana Pawła II.

PLAKAT

print