W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w XXV Biegu Sztafetowym i II Maratonie Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

Wydarzenie rozpocznie się 15 października Mszą Świętą o godz. 9 w bydgoskiej parafii  Świętych Polskich Braci Męczenników (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 3). Celem biegu jest oddanie hołdu bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, przybliżenie biegaczom Jego ostatniej męczeńskiej drogi, propagowanie aktywnego trybu życia poprzez sport.

Start maratonu i biegu sztafetowego o godz. 10.15 z placu przy kościele. Organizatorami maratonu i biegu sztafetowego są: Ruch Światło-Życie Diecezji bydgoskiej, Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy i Region Bydgoski NSZZ „Solidarność”.

Więcej informacji m.in. pod adresem www.maratonkspopieluszki.pl.