Ojcowie z Bydgoszczy Chojnic oraz Torunia wzięli udział w dwudniowych warsztatach „7 sekretów efektywnego ojcostwa” . Zajęcia zostały zorganizowane przez Fundację „Wiatrak”, Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” we współpracy z Inicjatywą Tato.Net.

Program został uruchomiony w 2004 roku ramach Fundacji Cyryla i Metodego. Tato.Net to dziś wiodąca w Europie inicjatywa inspirująca mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Misją Tato.Net jest pomaganie w kształtowaniu postawy świadomego i odpowiedzialnego ojcostwa wśród współczesnych mężczyzn.

Podczas warsztatów „7 sekretów efektywnego ojcostwa” ich uczestnicy dowiedzieli się m.in., jak utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne – praca zawodowa, rozpoznać silne i słabe strony swojego ojcostwa, wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju, stworzyć i wdrożyć praktyczny plan działania dla taty. Mogli również zobaczyć, jak inni mężczyźni radzą sobie w roli ojca.

Zajęcia w bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II stały się okazją do wymiany doświadczeń w męskim gronie oraz pomocą w tworzeniu środowiska aktywnych i zaangażowanych ojców. – O Tato.Net dowiedziałem się kilka lat temu, kiedy kolega próbował zorganizować podobne warsztaty w Bydgoszczy – opowiada Jarosław Gajewski. – Mężczyzn, którzy decydują się na udział w tego typu spotkaniach łączy jeden cel – bycie dobrym ojcem – dodał.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? – to jedno z pytań, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy warsztatów. – Współcześnie, gdy gonimy za pieniędzmi, karierą, sukcesem, zgromadzić mężczyzn w jednym miejscu i mówić o ojcostwie, to nie lada osiągnięcie, a jednak jest to możliwe. Łączy nas jedno, chcemy sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nami współczesne ojcostwo – powiedział Jarosław Gajewski.

Tekst: Marcin Jarzembowski
Fot. Jarosław Gajewski

print