„Święty – najciekawsze przebranie” – to nazwa konkursu, którego organizatorem była parafia św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Jego rozstrzygnięcie miało miejsce w nakielskiej farze 29 października.

Zasadniczym celem wydarzenia było rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka oraz pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu dzieła. Stroje wykonane według własnego pomysłu zostały zaprezentowane podczas Mszy św. – W mediach najczęściej na pierwszym miejscu są muzycy, aktorzy czy sportowcy, którzy osiągnęli bogactwo. Rzadziej zauważamy dobroć czy miłość do drugiego człowieka i Boga, a przecież tacy ludzie byli i są wśród nas. Stąd ten konkurs, który ma nam przypomnieć, że jest wielu świętych, których warto naśladować, którzy pokazują nam, jak żyć, aby być kimś wielkim – powiedział ks. Wojciech Ciołek z parafii św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią.

Przebrania były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolnej, klas I-II i III-IV. – Fajnie jest pokazać innym, że świętym może zostać każdy, tylko trzeba tego chcieć – powiedział Bartek przebrany za św. Piotra. – Wcześniej nic nie wiedziałam o tej świętej, teraz to się zmieniło – zakończyła Wiktoria, która wcieliła się w postać św. Filomeny.

Uczestnicy konkursu podczas swojej prezentacji mogli również wykazać się wiedzą na temat wybranego świętego. Musieli podać m.in. imię, skąd pochodził, kogo lub czego jest patronem.

Tekst: Marcin Jarzembowski

print