Tradycją szubińskich parafii w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych stał się Korowód Świętych. Procesja z relikwiami świętych wyruszyła z parafii św. Marcina Biskupa, przeszła ulicami miasta obok kościoła św. Andrzeja Boboli na cmentarz.

Po drodze katecheci szubińskich szkół czytali rozważania z życia świętych, którzy w szczególny sposób wyróżniali się kultem maryjnym. Młodzież jako manifest swojej wiary niosła emblematy z wizerunkami świętych, a wierni trzymali w zadumie zapalone znicze. Po dojściu na cmentarz ks. dziekan kanonik Tadeusz Lesiński wraz z wiernymi odmówił Litanię Narodu Polskiego. Modlitewne spotkanie zakończyło się błogosławieństwem zebranych relikwiami świętych znajdujących się w posiadaniu parafii Dekanatu Szubin.

Zdjęcia: Maciej Rejment