Członkowie Żywego Różańca spotkali się na dorocznych rekolekcjach, które odbywały się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym im. św. Wojciecha na bydgoskich Piaskach.

Jak podkreślali uczestnicy – a było ich w tym roku ponad osiemdziesięciu – był to czas „naładowania akumulatorów” na następny rok. A wszystko po to, by móc z większą werwą pójść w życie; z różańcem w ręku, modlitwą na ustach i w sercu, pokorą i miłością do ludzi. Ale też ze świadomością, że z różańcem w ręku można zdziałać wszystko zgodne z wolą Pana Boga i przy wsparciu Maryi.

W programie rekolekcji znalazły się konferencje, rozważania, a także modlitwa za Ojczyznę. Uczestników odwiedzili m.in. młodzi z Róży Akademickiej oraz ks. dr Michał Damazyn, który wygłosił specjalną konferencję na temat Bożego Miłosierdzia.

Wszyscy w poczuciu wspólnoty powrócili do swoich domów, rodzin, parafii i Róż.