To już drugi „Boski Jarmark” w Oratorium „Dominiczek”, działającym przy parafii św. Marka w Bydgoszczy – Fordonie. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie 12-letniej Gabrysi, której grozi amputacja ręki.

Przez dwa dni, 9 i 10 grudnia w siedzibie oratorium przy ul. Pod Reglami 1 w Collegium Salesianum odbywać się będzie „Boski Jarmark”. To specjalny festyn połączony z animowanymi zabawami dla wszystkich, przygotowany przez dzieci, młodzież i dorosłych – wolontariuszy z Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży przy parafii św. Marka w Fordonie.

Początek w sobotę o godz. 14. W oratorium będzie można oglądać występy małych artystów, podopiecznych „Dominiczka”, którzy pokażą również teatralne przedstawienie. W czasie „Boskiego Jarmarku”, który trwać będzie także w niedzielę, 10 grudnia, od godz. 10 do 16 organizatorzy zaproszą do wspólnego kolędowania, wolontariusze pomalują twarze dzieciom. W trakcie jarmarku będzie okazja do degustacji świątecznych potraw, obejrzenia sposobów na aranżacje świątecznego stołu i artystyczne pakowanie prezentów, a także skorzystania z warsztatów decoupage, gliny i suchej porcelany. Warto również skorzystać z kramów i okazji do zakupów na Boże Narodzenie: świątecznych stroików, bombek, sakralnych rzeźb, rękodzieła wykonanego przez podopiecznych oratorium.

Cały dochód z „Boskiego Jarmarku” jest przeznaczony na leczenie 12-letniej Gabrysi, której z powodu nowotworu, grozi amputacja ręki.

Boski Jarmark jest kontynuacją koncertu „Kochamy Cię św. Mikołaju”, podczas którego Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży i Oratorium „Dominiczek” zbierało fundusze na wakacyjny wypoczynek dzieci leczonych w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. W tym roku wolontariusze będą także koncertować na oddziale szpitalnym w niedzielę i przekażą małym pacjentom paczki z prezentami.

PLAKAT

print