Z polecenia Ks. Biskupa Jana Tyrawy, Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej, Kuria Diecezjalna zwraca się z prośbą do wszystkich Duszpasterzy i Parafian naszej Diecezji o pomoc finansową dla Parafian w Ciężkowie, na terenie Parafii Słupy, gdzie w nocy 29 listopada 2017 r. spłonął dach kościoła pw. św. Stanisława.

Pożar zniszczył cały nowy dach świątyni, w której dobiegały końca prace remontowe i konserwatorskie. Wszyscy pragniemy włączyć się w odbudowę zniszczonego kościoła, aby zdążyć z pracami przed zbliżającą się zimą. Niewielka wspólnota wiernych w Ciężkowie nie podoła odbudowie bez naszej pomocy.

Dlatego prosimy o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej Diecezji, po każdej Mszy św. w niedzielę 10 grudnia 2017 r. Zebrane ofiary prosimy wpłacać na konto Kurii Diecezji Bydgoskiej 69 1600 1185 0004 0807 2568 7001z dopiskiem Pożar – Ciężkowo.

Już dziś wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za każdą pomoc, za każdy gest dobroci i wsparcia.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Ks. dr Bronisław Kaczmarek