„Adwentowa kawa” – pod tą nazwą Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy zaprasza do codziennego wysłuchania rozważań, które mają być przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia.

Jak podkreśla Mariola Ciesielska chodzi o czas na to, by przystanąć, posłuchać, zwolnić. – Każdego dnia, jest taka chwila, gdy robimy sobie dobrą kawę lub herbatę. Zanim zagotuje się woda i zanim wypijemy pierwszy łyk,  warto posłuchać adwentowych rozważań, które przygotowaliśmy, właśnie przy kawie – powiedziała.

Rozważania są dostępne pod adresem www.martyria.pl w wersji dźwiękowej. – Piękno tych spotkań kryje się w tym, że zaproszeni goście, zaglądając do Ewangelii z konkretnego dnia, dzielą się tym, jak sami przeżywają czas z Bogiem. Jak odkrywają Jego obecność w swoim życiu i jak uczą się kochać i być kochanymi. Każdego dnia Adwentu można spotkać się z kimś innym – dodała ks. Krzysztof Buchholz, diecezjalny duszpasterz akademicki.

„Dobra kawa, ok. 15 min, czas na słuchanie, czas na życie” – to słowa zachęcające do tego, aby codziennie spotkać się z inną osobą. Wśród gości znaleźli się m.in. Agnieszka Więckiewicz, Ania i Tomasz Schmidt z dziećmi, Iwona Pozorska, Joanna Sujkowska, ks. Piotr Wachowski, ks. Tomasz Wołoszynowski, o. Maciej Sierzputowski, Piotr Zaporowicz, Weronika i Arek Kula z Asią. – Kolejność nazwisk nie jest alfabetyczna, więc każdy dzień ma być dla odbiorcy niespodzianką – zakończyła Mariola Ciesielska, która rozmawia z gośćmi.

Cały projekt wymagał odpowiedniej oprawy. Realizacją dźwięku zajął się Jacek Domachowski, a na gitarze zagrał Michał Charysz.

To nie jedyna inicjatywa DA „Martyria”. Na stronie www.duchowytrening.pl można utworzyć specjalne konto. Na podany adres e-mail lub numer telefonu chętna osoba każdego dnia otrzyma zadanie, fragment Pisma Świętego lub nauki Kościoła, stanowiący wyzwanie na najbliższe 24 godziny. Do treningu można zaprosić znajomych. Po utworzeniu konta będzie także możliwość dodania własnych intencji lub podjęcia modlitwy w intencji potrzebujących.

Tekst: MJ

print