Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja Biskupa, w parafii w Szaradowie odbyły się uroczystości odpustowe. Przewodniczył im ekonom diecezji bydgoskiej ks. prałat Przemysław Książek.

W świątyni razem z parafianami modlili się kapłani dekanatu szubińskiego. Na początku wszystkich powitał proboszcz ks. Paweł Kowalski. Natomiast w homilii kaznodzieja podkreślił znaczenie niesienia dobra, które poprzez siebie człowiek wnosi do swojej rodziny czy wspólnoty. Przybliżył też postać św. Mikołaja Biskupa oraz bezinteresowność jego działania.

Modlitwę zwieńczyło nabożeństwo eucharystyczne. Na zakończenie przedstawicielka wspólnoty parafialnej podziękowała celebransowi za ofiarę Mszy św. Uroczystości odpustowe zbiegły się z powrotem części odrestaurowanego ołtarza głównego.
Tekst i zdjęcia: Henryk Sowa