Kilkudziesięciu zawodników rywalizowało między sobą w czterech kategoriach wiekowych podczas „Mikołajkowego” Turnieju Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza. Zawody o randze diecezjalnej rozegrano na obiektach Klubu Sportowego „Gwiazda” Bydgoszcz.

Obowiązywał system gry „każdy z każdym”. Po zakończonych meczach grupowych rozegrano fazy półfinałowe, które ostatecznie wyłoniły finalistów tegorocznego turnieju. Warto podkreślić, że tenis stołowy cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. – Dlatego, dziękując wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację „Mikołajkowego” wydarzenia, liczymy na to, że grudniowe zawody z każdym rokiem gromadzić będą jeszcze większą ilość startujących, byśmy mogli z jeszcze większą satysfakcją podziwiać sportowe umiejętności i zaangażowanie członków Liturgicznej Służby Ołtarza – powiedzieli diecezjalni duszpasterze sportu ks. Robert Szczepański i ks. Michał Zawartowski.

Zwycięzcą w kategorii seniorów został Bartosz Sołdan z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią. Jak podkreślił, sport na pewno uczy cierpliwości. – Sport uczy również dyscypliny. Należy regularnie trenować, ponieważ stanięcie za stołem z paletką bez solidnego przygotowania nie przyniesie żadnych efektów – powiedział. Zawodnik dodał, że turniej dla ministrantów i lektorów wyróżnia się spośród innych, w których uczestniczył. – Panuje inna atmosfera, jest wielu chłopaków, którzy na co dzień służą przy ołtarzu. I co ważne – mam na myśli starsze kategorie wiekowe – nie przyjeżdżamy po zwycięstwo. Chcemy się spotkać – dodał.

Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął ks. Krzysztof Klóska, wikariusz z parafii bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika. – Czasami niewiele trzeba mówić. Spoglądając na nas księży, na nasze słowa, gesty, otwartość, życzliwość, młodzi ludzie bardzo szybko się uczą – mobilizacji i poszukiwania czegoś więcej, co potem przekłada się na codzienne życie i relacje z Bogiem – dodał.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Szkoła podstawowa 4-6:

I miejsce – Kamil Chabowski – Parafia Bożego Ciała w Bydgoszczy

II miejsce – Gracjan Kęsik – Parafia bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy

III miejsce – Max Nowakowski – Parafia Świętej Trójcy w Bydgoszczy

7 klasa szkoły podstawowej oraz gimnazjum:

I miejsce – Dominik Uszko – Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy

II miejsce – Piotr Piasecki – Parafia Świętej Trójcy w Bydgoszczy

III miejsce – Szymon Cieciora – Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy

Szkoła ponadgimnazjalna:

I miejsce – Jakub Zadrużyński – Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Bydgoszczy

II miejsce – Mikołaj Gardyza – Parafia NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią