Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zapraszam mieszkańców Bydgoszczy oraz innych miejscowości naszej diecezji do udziału w V Bydgoskim Orszaku Trzech Króli. Bardzo się cieszę, że wraz z 600 miejscowościami w Polsce i kilkunastoma na świecie możemy w ten piękny i radosny sposób przeżywać Święto Objawienia Pańskiego.

6 stycznia 2018 r. Kacper, Melchior i Baltazar także w Bydgoszczy podążą za gwiazdą na spotkanie ze Świętą Rodziną. Towarzyszyć im będą kolorowe orszaki złożone z żołnierzy i dworzan. Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi.

W tym roku Orszak rozpoczniemy Mszą Świętą w kościele pw. Św. A. Boboli o godz. 11.00. Orszak wyruszy o godz. 12.15 z Placu Kościeleckich i przejdzie ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka”.

Zachęcam  wszystkich, szczególnie dzieci, do przygotowania różnego rodzaju strojów i wcielenia się w role odpowiadające opisom ewangelicznym i ludowej tradycji: aniołów, dwórek, rycerzy i pastuszków. W stajence dzieci będą mogły złożyć rysunki z darami, które chciałyby ofiarować Nowonarodzonemu Jezusowi. Jako dary dla Dzieciątka można przynieść także słodycze, które zostaną przekazane ubogim rodzinom.

Zapraszam także na drugi już w naszej diecezji koncert „Betlejem w Bydgoszczy”, który odbędzie się 7 stycznia w niedzielę o godz. 18.00 także w Hali Łuczniczka. Jestem przekonany, że to kolędowe spotkanie z muzyką w wykonaniu wielu wybitnych artystów, łamanie się opłatkiem pozwolą wielu naszym Diecezjanom przeżyć prawdziwą radość z narodzin Zbawiciela.

Na owocne przeżywanie czasu Bożego Narodzenia i Uroczystości Objawienia Pańskiego oraz na cały Nowy Rok 2018 z serca błogosławię. 

 

+ Jan Tyrawa
Biskup Bydgoski

print