Zgodnie z zasadą: razem, rodzinnie, radośnie w bydgoskim kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego 6 stycznia odbyło się „Kolędowanie u Duchaczy”. Obecni Trzej Królowie wygłosili orędzie i złożyli przed Jezusem w żłóbku swoje dary: piłkę nożną, komputer i statuetkę Oskara. Byli to: król piłki nożnej Robert Lewandowski, król internetu Mark Zuckerberg oraz król ekranu Leonardo DiCaprio.

Spotkanie było nawiązaniem do znaczenia uroczystości Objawienia Pańskiego, która jest szczególnym momentem dla Zgromadzenia Ducha Świętego. – Jako duchacze włączyliśmy się również w obchody Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom, przywołując licznych naszych współbraci pracujących na wszystkich kontynentach, w ponad sześćdziesięciu krajach – podkreślił o. Maciej Sierzputowski CSSp.

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom jest okazją do szczególnej pamięci o tych narodach, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie, a także o misjonarkach i misjonarzach posługujących właśnie na całym świecie. W tym roku był on przeżywamy pod hasłem: „Świadkowie Ewangelii mocą Ducha Świętego”.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Bydgoszczy i diecezji mieli okazję do wspólnego śpiewania kolęd. „Kolędowanie u Duchaczy” było również okazją do materialnego wsparcia. Tym razem zebrane środki zostały przeznaczone na rzecz wychowanków Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Tekst: KJ
Zdjęcia: Krzysztof Zaborowski

 
print