Koncert galowy w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II zwieńczył II Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Aniołowie się radują”, który odbywał się w Bydgoszczy. W  rywalizacji uczestniczyło około osiemdziesięciu osób.

Propagowanie tradycji i kultury polskiej związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego i Świąt Bożego Narodzenia, rozwój talentów artystycznych dzieci i młodzieży – to zasadnicze cele konkursu. – Wszyscy, a wśród nich dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele, katecheci, wprowadzili w mury Domu Jubileuszowego ożywienie i bożonarodzeniową radość – powiedział ks. Krzysztof Buchholz, prezes Fundacji „Wiatrak”, która jest gospodarzem domu.

Jury w składzie: Ludmiła Małecka, Agnieszka Więckiewicz, Piotr Pokutycki, po wysłuchaniu ponad pięćdziesięciu prezentacji przyznało atrakcyjne nagrody oraz wyróżnienia.

W kategorii przedszkole zwyciężyły Julia Próchniak oraz Stefania Jędryka z Publicznego Przedszkola Dzieciątka Jezus przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. W kategorii klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Martyna Orzechowska z Brodnickiego Domu Kultury, a w kategorii klas IV-VI chór Sereno ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. W kategorii gimnazjum najlepszy okazał się Aleksandra Krygier z Brodnickiego Domu Kultury, a w ponadgimnazjalnej – Zuzanna Maruda z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.

Nagrody dla laureatów pierwszych miejsc ufundowało m.in. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Najlepsi będą również mogli nagrać wybrany utwór w profesjonalnym studiu MCK-u.

Przegląd talentów odbył się w sali widowiskowej. Zaproszona publiczność mogła wysłuchać utworów bożonarodzeniowych w wykonaniu solistów i zespołów. Wybrzmiały dobrze znane kolędy, ale i mniej popularne pastorałki.

Tekst: KJ
Zdjęcia: Fundacja Wiatrak

print