Do używania w codziennej posłudze języka, który będzie odwoływał się do fundamentalnych wartości, zachęcał doradców życia rodzinnego biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

W bydgoskim Domu Polskim podziękowano m.in. doradcom, którzy zakończyli wieloletnią pracę w parafialnych poradniach życia rodzinnego. – Tak naprawdę każdego dnia odczytujemy kolejne zadania związane z obszarem duszpasterstwa rodzin, dotyczące formacji narzeczonych, towarzyszenia małżonkom, w szczególności tym, którzy znaleźli się w poważnych życiowych kryzysach – powiedział diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Arkadiusz Muzolf.

Biskup ordynariusz zwrócił uwagę na rodzinę, która – jak podkreślił – jest mocno zagrożona w swojej strukturze, ale i misji, czego odzwierciedleniem są dyskusje toczące się w całej Europie. – Dyskusje także przekraczające nasz kontynent, a dotyczące całego kręgu kultury chrześcijańskiej. Tej kultury, która stała się najbardziej oryginalną i uniwersalną. I dzisiaj te fundamenty, na których została zbudowana, są podcinane – zauważył bp Jan Tyrawa.

Wśród doradców, którym podziękowano za wieloletnią posługę, była Hanna Hadzicka z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią. – Dzisiaj młode osoby, które pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, często pytają – a po co nam takie przygotowanie, przecież i tak wszystko wiemy. Są również pary, które pragną czegoś więcej. Zależy im na pełnym przeżywaniu miłości małżeńskiej. I jako doradcy mamy wiele do zrobienia. Mamy zachęcać przyszłych małżonków świadectwem własnego życia, że warto wybrać tę drogę – powiedziała.

W diecezji bydgoskiej posługę doradców życia rodzinnego wypełnia około 80 osób

Spotkanie uświetnił koncert pianistyczny w wykonaniu Jakuba Dobrzyckiego. Student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zagrał utwory Fryderyka Chopina:  I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 oraz Etiudę op. 10 nr 12 „Rewolucyjną”.

Tekst i zdjęcia: MJ

print