Członkowie Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej, powołanej do istnienia w listopadzie ubiegłego roku, odbyli 27 stycznia w bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II pierwsze spotkanie robocze.

 

Rada jest owocem aktywizacji młodzieży po przeżytych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie oraz zachęty papieża Franciszka, by „pozostawić po sobie widoczny ślad”. Wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom Ojca Świętego w przygotowaniu XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, które odbędzie się w październiku 2018 roku w Watykanie.

 

Reprezentanci dekanatów diecezji bydgoskiej zastanawiali się nad nowymi wyzwaniami w ewangelizacji swoich środowisk oraz ożywieniem duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji. Wielu spośród nich weźmie również udział w realizacji kolejnej już Drogi Krzyżowej ulicami miasta „W Jej oczach”, która w tym roku nawiązywać będzie do uroczystości peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. – Był to czas wspólnego zastanawiania się nad tym, co można robić, aby aktywizować nasze wspólnoty parafialne, a także diecezję. Wszyscy pragniemy tworzyć Kościół, który jest żywy, pełen radości, otwartości i troski o duszę drugiego człowieka – podkreśliła Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Programowej Diecezji Bydgoskiej Marta Chmielewska.

print