Zapraszamy mieszkańców diecezji bydgoskiej na Muzyczną Drogę Krzyżową. Wydarzenie ma charakter cykliczny i odbywa się już po raz czwarty.

Muzyczna Droga Krzyżowa Biechowskiego to nabożeństwo w formie muzycznego wydarzenia sakralnego, charakteryzujące się całkowicie autorskim materiałem w płaszczyźnie tekstowej i muzycznej, bogactwem stylów muzycznych i harmonii, napisane na chór mieszany i orkiestrę, z myślą o uroczystym wykonaniu w kościele, przedstawiające wysoką wartość artystyczną.

Wszystkie teksty do utworów zostały napisane specjalnie na to wydarzenie przez Dorotę Barwińską. Muzykę w całości specjalnie na to wydarzenie napisał Michał Biechowski, a opiekę artystyczną i muzyczną nad całym wydarzeniem i przygotowanie zespołu (chór i orkiestra) objął dyrygent Mateusz Lewandowski.

W projekcie biorą udział chóry i zespoły muzyczne z Bydgoszczy i Niemcza (m. in. zespół Effatha z parafii Świętej Trójcy, chór z parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu, Chór „Cantus Cordis„ z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy), instrumentaliści (uczniowie szkoły muzycznej w Bydgoszczy, studenci Akademii Muzycznej) oraz osoby chętne, które chcą wziąć udział.

Dorota Barwińska – teksty
Michał Biechowski – kompozytor
Mateusz Lewandowski – kierownik muzyczny

 

Szczegóły na PLAKACIE.

print