„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” – to hasło XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który był obchodzony na szczeblu diecezjalnym.

Mszy Świętej w Niedzielę Palmową z udziałem stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w bydgoskiej katedrze przewodniczył biskup ordynariusz Jan Tyrawa. – Nasza obecność w Niedzielę Palmową wpisuje się w całoroczną formację stypendystów. Jest także dopełnieniem wielkopostnych rekolekcji, które w tym roku wspólnota przeżywała na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej – powiedział ks. Maciej Musiał, koordynator fundacji w diecezji bydgoskiej.

W orędziu na Światowy Dzień Młodzieży Ojciec Święty Franciszek podejmuje temat obaw i niepokojów młodego pokolenia, proponując jako środek zaradczy „rozeznanie”: „Pozwala nam ono uporządkować zamęt w naszych myślach i uczuciach, aby działać w sposób właściwy i roztropny” – czytamy w orędziu. Następnie papież pisze o „powołaniu”, czyli byciu wezwanym przez Boga po imieniu, na wzór Maryi: „Bóg, wzywając kogoś po imieniu, jednocześnie objawia mu jego powołanie, swój plan świętości i dobra, poprzez który osoba ta stanie się darem dla innych i który uczyni ją wyjątkową”. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ten dzień możemy przeżyć we wspólnocie, zwłaszcza w tak ważnym dniu roku liturgicznego – dodała szefowa bydgoskiej wspólnoty fundacji Aldona Gajek.

Tekst: MJ/KAI
Fot. Kl. Grzegorz Białek

print