„Nie wolno nam oddzielać krzyża od miłości Jezusa, w przeciwnym razie stałby się on ciężarem, którego w swej słabości nie potrafilibyśmy udźwignąć” – przypomniał słowa św. Ojca Pio podczas homilii poprzedzającej VIII osiecką plenerową Drogę Krzyżową ks. Adam Przyborski, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Osieku nad Notecią.

W atmosferze zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego licznie zebrani parafianie, członkowie grup apostolskich, młodzież szkolna i oazowa uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami Osieka nad Notecią, której pierwsza stacja rozpoczęła się przy kościele. Rozważania zostały przygotowane przez młodzież Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią w oparciu o myśli św. Ojca Pio. Poprowadził je wikariusz ks. Patryk Styba. Były one okazją do wspólnej modlitwy, refleksji i duchowego przygotowania do świąt.

Po zakończonej Drodze Krzyżowej, przy krzyżu misyjnym, proboszcz podziękował wszystkim za uczestnictwo, a wierni zakończyli nabożeństwo odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Tekst i zdjęcia: ks. Patryk Styba

print