Trwają przygotowania do VIII Koncertów Maryjnych z Różą w bydgoskiej Katedrze pw. Świętych Marcina i Mikołaja oraz w innych świątyniach Mariackich regionu i kraju. Koncerty  odbywać się będą w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, u progu   rocznicy  powrotu Bydgoszczy do Macierzy w dniu 20 stycznia 1920 r. 

Organizatorami są: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Oddziałem Bydgoskim Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Parafią Katedralną pw. Świętych  Marcina i Mikołaja  Koncertom towarzyszyć będą prelekcje poświęcone kultowi Matki Bożej Pięknej Miłości, tradycjom śpiewaczym i kulturze muzycznej.

VIII Koncerty Maryjne z Różą planowane są w dniach 3-31 maja 2018 roku. Tradycyjnie będą to 15-40 minutowe występy po Mszy Świętej kończącej się o godz. 18.30 w bydgoskiej Katedrze. Istnieje także możliwość zaprezentowania części repertuaru już podczas Mszy Świętej w godzinach 18.00-18.30. Terminy koncertów w pozostałych świątyniach będą ustalane w uzgodnieniu z   poszczególnymi parafiami. Każdorazowo na 5 minut przed nabożeństwem majowym czyli o godz.17.25, poprzedzi je Hejnał Maryjny odgrywany z dzwonnicy Katedry. Warunkiem uczestnictwa w koncercie jest wykonanie utworów sakralnych, zwłaszcza Maryjnych. Na godzinę przed koncertem dostępna będzie salka na przebranie się i przygotowanie do występu.

Zgłoszenia do VIII Koncertów Maryjnych z Różą przyjmujemy do 25 kwietnia br. w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 4, tel. 52 322 51 96, 52 345 44 34, e-mail biuro@tmmb.pl i na adres do korespondencji: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-169 Bydgoszcz 37, skrytka pocztowa  17. Prosimy dołączyć  program (pieśni religijne, w tym Maryjne).

Mamy nadzieję, że nie zabraknie Państwa  w  tym przepięknym festiwalu pieśni Maryjnych.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam

Jerzy Derenda
Prezes TMMB

Fot. Archiwum

print