,,Idźmy naprzód z nadzieją…” – to hasło VI konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II, który zorganizowano w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni.

Wydarzenia nawiązywało do 13. rocznicy śmierci oraz 4. rocznicy kanonizacji Ojca Świętego.  – Dobrze, że  podtrzymywana jest pamięć o największym Polaku wszechczasów – mówił podczas Mszy św. w kościele Wniebowzięcia NMP inaugurującej konkurs proboszcz ks. kanonik Michał Kostecki. – Nadrzędnym celem konkursu było przede wszystkim podtrzymywanie pamięci o świętym Janie Pawle II wśród młodzieży ze szkół i ośrodków specjalnych. Tegoroczna szósta edycja, która odbyła się po kilkuletniej przerwie, odrodziła się i nabrała rangi międzywojewódzkiej – podkreśliła organizator Kamila Marosz.

Formą konkursu, w którym uczestniczyło 42 uczniów z 19 szkół i placówek z województw pomorskiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego, był test wyboru składający się z 26 pytań. Pierwsze miejsce zajął Paweł Kaźmierczak z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Kcyni, drugie Krystian Hausz z tej samej placówki, trzecie Damian Uszyński ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie.

MJ/KAI
Zdjęcia: Archiwum

print