„Rozpal wiarę” – to hasło I Forum Charyzmatycznego Diecezji Bydgoskiej, które odbywało się 21 i 22 kwietnia. Ponad 1200 osób wzięło udział w rekolekcjach wypełnionych modlitwą, konferencjami oraz czasem uwielbienia.

Organizatorom – parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy oraz wspólnotom charyzmatycznym diecezji bydgoskiej – zależało na tym, by uczestnicy mogli pogłębić i odnowić osobistą relację z Bogiem.  Prawie połowa osób, które zdecydowały się na udział w wydarzeniu, to mieszkańcy Bydgoszczy i regionu, pozostałe przyjechały z różnych stron kraju, m.in. z Gdańska, Poznania, Warszawy, Zielonej Góry i Olsztyna.

Najważniejszym punktem forum, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, była Msza Święta. Nie zabrakło czasu na adorację Najświętszego Sakramentu w monstrancji fatimskiej. W programie znalazły się także konferencje głoszone przez zaproszonych gości – Ingę Pozorską, o. Pawła Sawiaka SJ i Marcina Zielińskiego, wieczór chwały z modlitwą o uzdrowienie oraz nabożeństwo z modlitwą o wylanie Ducha Świętego. Całość prowadził Zespół Mocni w Duchu z Łodzi wraz z duszpasterzami. – Od samego początku, gdy spotykaliśmy się w gronie odpowiedzialnych, aby modlić się i rozeznawać ideę tego wydarzenia, byliśmy świadomi, że Bydgoszcz potrzebuje rozpalenia wiary, a więc „duchowego przebudzenia”, które ma polegać na przejściu od obojętności lub pobożności zaledwie niedzielno-świątecznej, do żywej relacji z Jezusem – powiedział diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym ks. Dawid Perlik.

Forum nie doszłoby do skutku, gdyby nie ofiarna postawa 150 osób zaangażowanych na różnych odcinkach posługi (sekretariat, służba liturgiczna, posiłki, porządkowi, techniczni, służba medyczna, grupa modlitwy wstawienniczej). – Dostrzegłam jeszcze bardziej, że Jezus pragnie wchodzić w moją codzienność i działać w niej z mocą: uzdrawiać, uwalniać i rozpalać serce do żywej wiary. Ufam, że teraz po zakończeniu forum będziemy Jego niestrudzonymi świadkami – zakończyła Agnieszka Cichowicz, która była koordynatorem posług.

Forum odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 67 w Bydgoszczy.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

print