Nagrane w Krakowie, specjalne przesłanie Wandy Półtawskiej dla „Wiatraka”, finał konkursu „Gdzie jest Papież?”, Msza św. dziękczynna za życie polskiego papieża, spektakl, koncert. Zapraszamy w piątek (18 maja) na uroczystości związane z 98. urodzinami św. Jana Pawła II.

O godz. 16 w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7 w Bydgoszczy rozpocznie się finał konkursu „Gdzie jest Papież?”. Konkurs trwał od niedzieli (13 maja) do środy (16 maja) na stronie oraz portalu społecznościowym. Ostateczna rozgrywka będzie miała miejsce o godz. 18 w sali widowiskowej, gdzie najlepsi odpowiadać będą na pytania związane z polskim papieżem. Nagroda dla zwycięzcy to dwuosobowa pielgrzymka do Włoch, podczas której odwiedzi m.in. grób św. Jana Pawła II.

O godz. 17 w kościele MBKM (ul. Bołtucia 5) odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za życie Jana Pawła II.

O godz. 18.00 zapraszamy do sali widowiskowej Domu Jubileuszowego JPII (ul. Bołtucia 7) na spektakl o polskim papieżu w wykonaniu dzieci z Przedszkola „U Karolka”, ostateczny finał konkursu „Gdzie jest Papież?” i wręczenie nagrody głównej oraz koncert.

Podczas spotkania wyświetlone zostanie także specjalne przesłanie dla uczestników uroczystości od Wandy Półtawskiej  pt. „Kim dla Ciebie jest Jan Paweł II?”. Wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły była zaproszona na piątkową uroczystość do Bydgoszczy, ale z powodów zdrowotnych nie może przyjechać.

Zdjęcie: Archiwum fundacji (Arturo Mari)

print