Moc atrakcji dla 15 tys. dzieci czekała w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku podczas festynu „Bądźmy razem” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Tradycyjnie było to święto wszystkich najmłodszych, którzy ze swoimi rodzicami i opiekunami mogli spędzić czas na zabawie oraz edukacji. Na scenie można było zobaczyć m.in. Jurka Paterskiego czy utalentowanych muzyków z Pałacu Młodzieży. Nie zabrakło również animacji taneczno-ruchowych oraz występu „Profesora Ciekawskiego”. – Straż Pożarna przygotowała pokazy ratownictwa, Policja uczyła zasad ruchu drogowego. Wszystkie dzieci mogły również pod okiem instruktora spróbować swoich umiejętności za kierownicą. Od zawsze zależy nam na radości i szczęściu najmłodszych. Z drugiej strony kładziemy nacisk na bezpieczeństwo, mówiąc o licznych zagrożeniach, które czyhają w najmniej oczekiwanych momentach – powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. prałat Wojciech Przybyła.

Dla dorosłych Caritas przygotowała m.in. możliwość badań skóry, porad kosmetycznych, porad w zakresie zasad przyznawania zasiłków macierzyńskich, opiekuńczych i chorobowych oraz rent z tytułu niezdolności do pracy. Nie zabrakło promocji profilaktyki oraz oferty warsztatów terapii zajęciowej.

Festyn oprócz Caritas Diecezji Bydgoskiej zorganizowali: Miasto Bydgoszcz; Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek Sp. z o.o. Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej biskup Jan Tyrawa.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: Ks. Maciej Kulczyński