Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Bydgoszczy obchodziła 50-lecie swego istnienia. W uroczystościach, które odbyły się 27 maja uczestniczyli przedstawiciele sąsiednich wspólnot, organizacji parafialnych, radni Rady Miasta Bydgoszczy, dawni oraz obecni mieszkańcy.

Mszy św. przewodniczył biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Jubileusz parafialny był połączony z obchodami 25. rocznicy objęcia posługi proboszcza przez ks. Romualda Peplińskiego.

Po Eucharystii uczniowie Zespołu Szkół nr 18 na pamiątkę tego dnia posadzili „drzewo pamięci” – czerwony klon. Pod nim umieścili „kapsułę czasu” z informacjami, zdjęciami i pamiątkami dla przyszłych pokoleń. Inicjatorką pomysłu była dyrektor szkoły.

Tekst: Katarzyna Paczewska