„24h dla Pana”, czytanie Pisma Świętego w centrum miasta, pielgrzymka osób niepełnosprawnych oraz przemarsz mężczyzn za Chrystusem w Najświętszym Sakramencie z kościoła garnizonowego na Wyspę Młyńską – to zasadnicze punkty Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy.

Zwieńczeniem stało się „Uwielbienie na Wyspie”. Tym razem specjalny koncert poprowadził krakowski zespół #Reaktywacja, kontynuujący tradycję słynnego Amen Band założonego przez przedwcześnie zmarłego muzyka jazzowego Andrzeja Cudzicha. Gościem specjalnym był Maciej Czaczyk, zwycięzca programu „Must be the music”.

Wydarzenie koordynowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Diecezji, skupiające osoby z ruchów i wspólnot, odbywało się po raz szósty. – Jesteśmy tu po to, aby podkreślić radość z bycia chrześcijanami. Chcemy iść z dumą za Tym, który nas poprowadzi – powiedziała Joanna Dłuska z Domowego Kościoła.

Głównym celem organizatorów – już od początku – stało się docieranie do ludzi, których trudno spotkać na niedzielnych Mszach Świętych w kościołach parafialnych. – Chcieliśmy ich do tych świątyń przyprowadzić. Prawda jest też taka, że nie wszyscy to rozumieją. Jest wielu księży, którzy narzekają na zmniejszającą się liczbę wiernych, a nie chcą wyjść ze strefy swojego komfortu i zrobić coś „ponad” to, co wynika z ich codziennych, przyznajemy, wcale niełatwych obowiązków. Pojawiają się również i tacy księża, którzy się angażują, są prawdziwymi liderami wspólnot. Wręcz zarażają innych swoim entuzjazmem i pomysłowością – dodała Joanna Dłuska.

W dzień koncertu odbył się przemarsz mężczyzn za Chrystusem w Najświętszym Sakramencie z kościoła garnizonowego na Wyspę Młyńską. – Niektórzy znaleźli się tu przypadkiem, inni się dziwili, a nawet oburzali. Chcieliśmy jednak wszystkim powiedzieć: Jezus przychodzi dzisiaj do Ciebie, mocno Cię kocha i zaprasza do Kościoła, do korzystania z tych skarbów, jakie nam zostawił. Z sakramentów – zakończyła Joanna Dłuska.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: Wiesław Kajdasz

 
print