90 osób z diecezji bydgoskiej, włocławskiej i wspólnej grupy diecezji toruńskiej i redemptorystów wyjedzie na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W większości są mieszkańcy Kujaw i Pomorza. Od 2017 roku patronem tej ziemi jest św. Jan Paweł II, inicjator ŚDM i orędownik w budowaniu wspólnej tożsamości i jedności całego regionu.

Spotkania odbywają się pod hasłem „Z Kujaw do Panamy” i służą wzajemnemu poznaniu, integracji, duchowemu przygotowaniu, a przed wszystkim odkrywaniu jak św. Jan Paweł II i jego nauczanie mogą być inspiracją i wsparciem w umacnianiu jedności mieszkańców województwa.

Niedawno część grupy spotkała się w Toruniu przy sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (redemptoryści), by zapoznać się, dzielić świadectwem przeżycia poprzednich ŚDM w Krakowie i wspólnie modlić o dobre przeżycie następnych w Panamie. Osią spotkania były słowa Ewangelii o Zwiastowaniu Maryi, które powrócą do młodych w Panamie, ostatnie orędzie papieża Franciszka na ŚDM w 2017 r. (przeżywane w diecezjach w Niedzielę Palmową) oraz program formacyjny dla młodzieży „Oto ja” proponowany przez Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży w Polsce.

Grupa zwiedzała m.in. Stare Miasto w Toruniu, modliła się w miejscowej katedrze oraz w nowym sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. oraz wzięła udział w koncercie ewangelizacyjny „Pełna łaski” w Bydgoszczy.

Kolejne spotkania grupy „Z Kujaw do Panamy” zaplanowane są na jesień tego roku.

Tekst: o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Toruń/ oprac. MJ

print