Zapraszamy na Salezjańskie Dni Młodości – szesnasty już festyn rodzinny, organizowany przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. W sobotę i niedzielę, 16 i 17 czerwca, odbędzie się impreza, która jak co roku,, gromadzi tysiące uczestników.

Cel jak zawsze ten sam. Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Bydgoszczy zbiera pieniądze na działalność swego Oratorium „Dominiczek” – to miejsce, w którym bawi i wychowuje dzieci oraz młodzież z Fordonu. Pracują w nimi młodzi wolontariusze, wspierani przez dorosłych i księży salezjanów.

Organizatorzy zapraszają na plac przy bydgoskiej parafii św. Marka w Fordonie, przy ul. Salezjańskiej – w sobotę w godzinach 12-22, a w niedzielę od 11 do 21.

Dla uczestników przygotowano wiele plenerowych atrakcji. Dzieci będą się mogły sprawdzić w zajęciach sportowych, na warsztatach plastycznych. Na scenie będzie można zobaczyć wiele występów artystów w różnym wieku. W tym  roku tańczyć i śpiewać będzie m.in. zespół romski Jamara Sveto. Zaprezentuje się grupa kabaretowa OKO oraz iluzjonista Zbigniew Brzozowski. Wystąpi zespół Płomienie oraz tancerka baletowa Opery Nova Marta Berezowska. Chętni zatańczą zumbę. Na scenie swój muzyczny talent pokaże także uzdolniona muzycznie młodzież z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych im. Braille’a. W sobotę chętni mogą oddać krew oraz zbadać słuch.

PLAKAT

print