„Duch, który umacnia miłość” – pod takim hasłem w Bydgoszczy po raz szesnasty zorganizowano Salezjańskie Dni Młodości. Ich głównym celem jest wsparcie działalności Oratorium „Dominiczek”.

Dla tych, którzy skorzystali z zaproszenia, przygotowano wiele plenerowych atrakcji. Dzieci mogły się sprawdzić podczas zajęć sportowych, a także na warsztatach plastycznych. Na scenie nie zabrakło różnorodnych występów – m.in. w wykonaniu zespołu Jamaro Sveto-Nasz Świat, Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” oraz tancerki baletowej Opery Nova w Bydgoszczy Marty Berezowskiej. – Pracuję przy organizacji Salezjańskich Dni Młodości od samego początku. Skoro od tylu lat cieszą się powodzeniem, to znaczy, że kierunek, jaki obraliśmy, jest właściwy – powiedziała Grażyna Borakiewicz.

Rodzinny festyn, który gromadzi zawsze tysiące uczestników, zorganizowany został przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. – Oratorium to miejsce, gdzie zawsze coś się dzieje. Otwarte dla dzieci, młodzieży rodziców, w którym można ciekawie spędzić popołudnie i wieczór – dodała wiceprezes salezjańskiego stowarzyszenia Bożena Tomaszewska.

W programie zaplanowano również występ Igora Sobierajskiego i Rafała Bladowskiego, wychowanków Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy.

Jak zawsze wszystko rozgrywało się na placu przy kościele św. Marka w największej dzielnicy Bydgoszczy – Fordonie.

Tekst: MJ/KAI
Zdjęcia: Tomasz Górka

print