„Rodzina, miłość, zabawa” – pod takim hasłem odbył się festyn w bydgoskiej parafii Świętego Krzyża. We wspólnym świętowaniu udział wzięło ponad 400 osób.

Wśród licznie zgromadzonych wiernych na festynowym placu można było spotkać m.in. szczudlarzy popisujących się cyrkowymi sztuczkami. Zainteresowaniem całych rodzin cieszył się wojskowy sprzęt i wyposażenie prezentowane przez patrol saperski z Chełmna. Także parafialna kuchnia serwowała tego dnia m.in. grochówkę, domowe ciasta i lody.

Festyn był również okazją do świętowania 1. rocznicy pełnienia funkcji proboszcza przez ks. Dariusza Wesołka. Nie mogło więc zabraknąć jubileuszowego tortu, życzeń i gromkiego „Sto lat.” – Serdecznie dziękuję wszystkim, a zwłaszcza za towarzyszącą mi od samego początku życzliwość moich parafian, ich otwartość, gotowość wsparcia i modlitwę – mówił ks. Dariusz Wesołek, proboszcz parafii Świętego Krzyża.

Wspólnej zabawie towarzyszyła zbiórka funduszy na potrzeby remontowo-budowlane parafii. Na ten cel zostaną przeznaczone również środki z licytacji drożdżowego ciasta według unikatowego przepisu babci ks. Dariusza.