Cały kraj świętuje w tym roku radosną, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Także i w Solcu Kujawskim odbywają się wydarzenia, zorganizowane z tej okazji.

W lipcu i sierpniu, co dwa tygodnie, odbywać się będą w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika koncerty organowe i kameralne, podczas których prezentowane będą utwory polskich i światowych kompozytorów.

Organizatorem koncertów jest Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego, a współorganizatorem parafia rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Wydarzenie muzyczne, na które organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników muzyki organowej, współfinansowane jest z budżetu Miasta i Gminy Solec Kujawski.

Podczas letnich wieczorów organowych usłyszymy następujących artystów:

15 lipca:

Anna Chmielewska, organy oraz Monika Skruszewicz, skrzypce – Bydgoszcz

5 sierpnia:

Paweł Kuchnicki, organy – Poznań

19 sierpnia:

Michał Kuligowski, organy oraz Magdalena Sławnikowska, śpiew – Solec Kujawski.

Koncerty rozpoczynają się o godz. 18.