Blisko tysiąc członków Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej – w tym gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół, spotkało się na dniu wspólnoty.

Eucharystia w katedrze była częścią programu Dni Modlitw, przygotowujących diecezjan do dorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Przy ołtarzu stanęło dziesięciu kapłanów. Mszy Świętej przewodniczył moderator diecezjalny ruchu ks. Maciej Tyckun, a słowo wygłosił moderator Domowego Kościoła ks. Janusz Konysz. Przypomniał on, że rekolekcje to czas odpoczynku i nabierania sił w oazie, jaką jest Jezus Chrystus.

Po kazaniu nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżonków, którzy w tym roku obchodzili swoje okrągłe rocznice zawarcia sakramentu.

Po modlitwie nie mogło zabraknąć wspólnego świętowania przy symbolicznym stole, który stanął na terenie Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy. Przy nim oazy młodzieżowe i rodzinne mogły powrócić do radości przeżytych rekolekcji, a dzieci skorzystać ze specjalnych atrakcji. W tym samym czasie Marlena i Remigiusz Galiccy pełniący posługę pary diecezjalnej Domowego Kościoła dziękowali kapłanom, moderatorom, diakoniom posługującym oraz wszystkim uczestnikom minionych rekolekcji.

Tekst: oprac. MJ
Zdjęcia: Ryszard Sibora

print