Mieszkańców diecezji bydgoskiej pragniemy zaprosić  na doroczne uroczystości wielkiego odpustu sanktuaryjnego do Bazyliki Królowej Męczenników w Bydgoszczy-Fordonie.

Program odpustu poprzedzony modlitwami jest następujący:

Czwartek – 13 września – godz. 18.30 – Msza Święta z procesją fatimską wokół sanktuarium – celebruje ks. Marek Januchowski – wikariusz parafii św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy

Piątek – 14 września:

godz. 17.00  – Bydgoska Droga  Krzyżowa w Dolinie Śmierci organizowana przez katolickie stowarzyszenia, organizacje i  wspólnoty diecezji bydgoskiej (początek w bazylice)

godz. 18.30 – Msza św. połączona z adoracją Krzyża Świętego – celebruje ks. Rafał Muzolf – wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy

Uroczystości Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego rozpoczną się w sobotę, 15 września, o godz. 18.30. Mszę św. sprawował będzie ks. Krzysztof Kozłowski, proboszcz parafii św. Faustyny Kowalskiej w Bydgoszczy.