Już 16 października Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny zaprasza na premierę spektaklu Przed sklepem jubilera – pióra Karola Wojtyły, przyszłego papieża. Premiera odbędzie się o godz. 20 w bydgoskim Fordonie, na scenie Fundacji „Wiatrak”.

Przed sklepem jubilera, w reżyserii Roberta Czechowskiego, to historia o miłości, Bogu, relacjach międzyludzkich. To niezwykła opowieść o ludziach młodych i starszych, o młodzieńczym zakochaniu, dojrzałej miłości, o refleksjach nad przeszłością. Teatralne dzieło św. Jana Pawła II doskonale wpisuje się w tegoroczne obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Reżyserią spektaklu zajął się Robert Czechowski – dyrektor Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak, mający na koncie ponad dwieście scenografii do dramatycznych sztuk teatralnych, wielu koncertów i aranżacji wystawienniczych. Kostiumy zaprojektowała natomiast Aleksandra Harasimowicz – współpracująca m.in. z New Theater w Nowym Jorku i Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W obsadzie zobaczymy m.in. Niko Niakasa, toruńskiego aktora i lalkarza, Agnieszkę Brenzak, absolwentkę wokalistyki jazzowej współpracującą z Teatrem Muzycznym przy Tajemnicy Tomka Sawyera, Hemarze, Sile sióstr, Martę Jaszewską, współpracującą z Teatrem Gdynia Główna oraz Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny powstał w 2014 roku w Toruniu. W związku z gruntowną modernizacją stałej siedziby, Pałacu Dąmbskich, do marca przyszłego roku Teatr zagra cykl spektakli wyjazdowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Poniżej prezentujemy harmonogram najbliższych wydarzeń.

„Przed sklepem jubilera”

Premiera:

16 października – godz. 20:00, Fundacja Wiatrak, ul. Generała Mikołaja Bołtucia 7, Bydgoszcz

Bilety, rezerwacje tel. 512 982 813, 56 678 75 19

Kolejne spektakle:

17.10, godz. 9:00 i 12:00, Fundacja „Wiatrak”, Bydgoszcz

18.10, godz. 18:00, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, ul. Rynek 9

19.10, godz. 17:00, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 13

20.10, godz. 18:00, Fundacja „Wiatrak”, Bydgoszcz

21.10, godz. 17:00, Fundacja „Wiatrak”, Bydgoszcz

Adres: www.teatrmuzyczny.torun.pl

PLAKAT

print